Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

середа, 5 квітня 2017 р.

Моє здоров’я

Найдорогоцінніше у людини — здоров’я. Тільки здорова, всебічно розвинена, освічена людина здатна бути справжнім творцем власної долі і долі своєї країни. Здоров’я людей належить до глобальних проблем, тобто таких, які мають життєво важливе значення для всього людства. Існує наука про те, як зберегти здоров’я,— валеологія. Поняття «здоров’я» містить усі його види: фізичне, інтелектуальне, особистісне, соціальне, емоційне та духовне.

Здоров’я — це не відсутність хвороб, а фізична, соціальна, психологічна гармонія людини, доброзичливі, спокійні стосунки з людьми, з природою, із собою.
Уявлення про фізичне здоров’я людини частіше пов’язують з енергетичними показниками сили й витривалості. При цьому велике значення надається безпечному використанню природних факторів (вода, сонце, повітря) і дарів природи для оздоровлення організму та профілакти­ки хвороб (способи і прийоми загарту­вання).
Зміцнення фізичного здоров’я — це регулярні фізичні вправи (щоденна рухова активність, обов’язкове ходіння і біг, навантаження м’язової тканини, масаж як відновлення активного кровообігу), жорстке контролювання стану організму (щорічна диспансеризація, здорові зуби, звернення до лікаря при перших ознаках нездужання), культура харчування, вживання натуральних продуктів, щоденне приймання вітамінів, зменшення кількості жирів і легкозасвоюваних вуглеводів, розвантажувально-дієтичні дні та періоди, регулярне і повноцінне харчування), почуття задоволення, радості і щастя.
Емоційне здоров’я — одна зі складових частин ідеалу здоров’я. Емоційне здоров’я — це наявність лише позитивних емоцій (в ідеалі) або ж (у кращому разі) — рівновага позитивних і негативних емоцій, психологічна рівновага емоцій (емоційна рівновага).

Лихо ХХ століття — стрес, на жаль, не залишив нас і на порозі нового тисячоліття. Відома фраза: «Усі хвороби від нервів» — набуває дедалі глибшого змісту. Кожному з нас знайоме почуття страху: в очікуванні серйозної розмови, іспиту, публічного виступу, коли необхідно вирішити важливе питання, від якого дуже багато залежить, коли серйозно хворий хтось із близьких тощо.
Стрес (від англ. stress — тиск, напруга) — стан напруженості, що виникає в організмі під сильним впливом, тобто це реакція організму на зовнішні та внутрішні подразники.
Дистрес (від англ. distrеss — горе, виснаження, хвороба) — перехід організму за межі допустимих безпечних перевантажень.
Наш організм реагує на навантаження, пов’язані зі стресом, поступово. Відомі три стадії реагування:
І — відчуття труднощів (стадія тривоги);
ІІ — втягання (стадія пристосування);
ІІІ — виснаження (стадія виснаження) — дистрес.
Організм людини є дуже гнучким і витривалим. Тому не треба занадто боятися стресу. Підвищуючи рівень адреналіну в крові, він, як правило, активізує організм на подолання труднощів. Слід побоюватися дистресу — виснаження в цій боротьбі, невмілого розподілу своїх сил, появи відчуття того, що «все втрачено».
Стреси є причинами багатьох захворювань. Наслідками стресів можуть бути зміни в поведінці людей, розлад функціонування деяких органів, болі в шлунку, відчуття неспокою, збудження, страху, підвищена пітливість. Наслідком стресу може стати також депресія (від лат. depressio — придушення, притискання). Депресія — це пригнічений стан, який є психічним захворюванням і тому вимагає негайного лікування.
Матеріал з цього сайту:

http://vidminnyk.com/moje-zdorovja

Немає коментарів:

Дописати коментар